Aktualu

Šokėjai, kaip ir sportininkai, savo veikloje susiduria su traumomis. Tai yra neišvengiama, nes šokdami, žmonės naudoja beveik visas judamojo aparato dalis (raumenis, raiščius, kaulus).
Labiausiai pažeidžiamos šokėjų dalys būna keliai, klubai, dubuo, stuburas, dažni raiščių pertempimai, raumenų sumušimai. Didžiausia traumų tikimybė kyla dėl galimai neatlikto apšilimo ar neadekvataus krūvio, prieš intensyvius šokius nedaromi tempimo pratimai. Taip pat išskiriamos lėtinės judamojo aparato ligos, kurias šokėjas patiria tik po ilgo laiko. Lėtiniai pažeidimai – tai pažeidimai atsiradę dėl pasikartojančios apkrovos.
Esant skausmui būtina ne tik diagnozė bei gydymas, bet ir išaiškinimas kodėl pažeidimas atsirado. Diagnozuojant, tiriama išsami pažeidimo atsiradimo istorija, skausmo vieta, priežastis. Išsami analizė gali atskleisti kuri anatominė struktūra yra pažeista. Neretai naudinga paprašyti paciento parodyti manevrą, kurį atliekant jaučiamas skausmas.
Šokėjams, kaip ir sportininkams ar aktyvų fizinį gyvenimą propaguojantiems žmonėms, patyrus traumą laukia sunkus reabilitacinis laikotarpis. Šiuo periodu šokėjui nepakanka tiesiog saugoti pažeistą vietą nuo papildomų sužalojimų. Būtinos kineziterapijos bei fizioterapijos procedūros gyjimui paspartinti. Dažniausiai naudojama elektrostimuliacija, teipavimas, papildomai gelbsti specialūs įtvarai, individualiai pritaikytos kineziterapijos procedūros. Net ir neesant traumai, naudinga konsultacija dėl traumų prevencijos, laikysenos, tempimo pratimų. Kineziterapijos centre šokėjus galime išmokyti teipavimo technikos.