Mes galime jums padėti:
Krokuvos g. 13, Vilnius, Lietuva
Tel: +370 640 29498
TEXT NOT SET
TEXT NOT SET
El.p.: info@kineziterapija.org
Kokios papildomos paslaugos Jus domintų Kineziterapijos centre?
Balsuoti

Aktualu

Sėdimas darbas

Neretai nugaros skausmas sulyginamas su XXI a. epidemija, o viena dažniausių to priežasių – sėdimas darbas. Visuomenėje vyrauja klaidinga nuomonė, jog sėdint žmogus pailsi, atsipalaiduoja, tuo tarpu tik didelis fizinis krūvis neigiamai veikia mūsų savijautą. Iš tiesų, yra priešingai - ilgai sėdint statiškoje padėtyje, mūsų kūno raumenys įsitempia, nedarant pertraukų įtempti raumenys neatsipalaiduoja ir galimi uždegimai. Didesnė grėsmė kyla tada, kai ilgo statiško sėdėjimo metu, stuburas būna netaisyklingoje padėtyje. Tai kelia riziką susirgti įvairiomis stuburo ligomis, atsirasti disko išvaržai. Netaisyklingas sėdėjimas taip pat veikia ir kaklo sritį, iš kurios skausmas gali plisti į visą viršutinės nugaros dalį, taip pat pečius arba nugarą.
Siekiant išvengti nugaros skausmų, bei netaisyklingos laikysenos grėsmės, kineziterapeutai pataria sėdimą darbą kaitalioti su fiziniu, kas valandą daryti bent 5-10 min. pertrauką. Sėdėsena gali būti pagerinama sąmoningai (stengiantis sėdėti tiesiai), stiprinant ir pratempiant atitinkamus raumenis, pritaikant ergonomišką kėdę su tinkama nugaros atrama, sureguliuojant kompiuterio ekrano aukštį ar tiesiog profilaktiškai mankštinantis. Svarbu laiku įvertinti sėdimo darbo trūkumus ir užkirsti kelią skausmui.

Tačiau jeigu vistik neigiamus sėdimo darbo rezultatus pajutote, skauda nugarą, juosmenį, kaklą, tirpsta kojos ar stingsta pirštai, būtina kineziterapeuto konsultacija. Dažnai šie simptomai būna rimtesnių problemų išraiška, kuriuos išspręsti gali individualios kineziterapijos procedūros.

 


Turite klausimų? Jeigu norite gauti mūsų naujienas bei specialius pasiūlymus, įveskite savo el. paštą žemiau esančiame laukelyje.

Siųsti