Aktualu

Vis intensyviau į vakarietišką kultūrą skverbiasi Indijoje gimusi joga. Sanskrito kalboje, joga reiškia ryšį bei susijungimą, tačiau dažnai kyla klausimas „koks ryšys ir susijungimas įvyksta?“. Teigiama, jog žmogui pasiekti harmoniją bei vidinę ramybę neužtenka vien fizinės veiklos, todėl būtina stipri, nuosekli vidinių požiūrių ir vertybių kaita į mus supančią aplinką.
Joga, kaip holistinis visatos mokslas, suteikia kiekvienam žmogui galimybę pasiekti kūno, proto bei sielos harmoniją, būti vienovėje su gamta, aplinkiniu pasauliu, su savimi. Dažnai susiduriama su klaidingu manymu, jog praktikuojantys jogą, jaučiasi sveiki ir fiziškai aktyvūs. Nors ir teigiama, kad tai fizinio ir dvasinio tobulėjimo kelias, didelių fizinių kūno pokyčių joga neįtakoja. Tai labiau sietina su protine mankšta, artėjimo link dvasinės pusiausvyros. Su joga siejamas kvėpavimas didesniu deguonies kiekiu aprūpina širdį ir visą kraujotakos sistemą. Kvėpavimo pratimai taip pat padeda sumažinti toksinų kiekį organizme, kartu pašalinant nepageidaujamą streso poveikį.
Vertėtų nepamiršti, jog jogai reikalingas fizinis pasiruošimas, todėl klaidinga teigti, jog joga gali užsiimti kiekvienas.