Aktualu

Aktualiausia tema visiems tėvams - sveikas ir laimingas vaikas. Tiesa, vaikystėje susiduriama su pirmomis ligomis, pirmais skausmais bei negalavimais. Dėl didelio fizinio aktyvumo, bei noro pažinti supančią aplinką, kaip niekada didelė ir traumų grėsmė. Tačiau bene svarbiausia augančiam organizmui - taisyklinga laikysena, kuri literatūroje įvardijama, kaip raumenų ir griaučių pusiausvyra, kuri apsaugo kūną ir sąnarius nuo perkrovos, traumų, užtikrina optimalią raumenų veiklą ir maksimalų komfortą krūtinės ląstos ir pilvo ertmės organams. Taisyklinga laikysena yra išugdoma, dėl to svarbu suformuoti teisingą vaiko darbo aplinką, parinkti individualiam kūno sudėjimui tinkamą kuprinę, stebėti judėjimo bei sėdėjimo manieras.
Kalbant apie vaikų biomechanikos sutrikimus, susiduriama ir su raumenų disbalansu ar nusilpimu, kas taip formuoja netaisyklingą vaiko laikyseną. Užsitęsus ydingai laikysenai, dėl pasikeitusio kūno svorio centro, ilgainiui ima varginti tokie negalavimai, kaip blauzdų ar pėdų skausmai, nugaros nuovargis, maudimai keliuose ir pan. Visa tai ateityje gali privesti prie rimtesnių bėdų, netgi stuburo išvaržų, kas pasireiškia vis jaunesniems pacientams.
Kalbant apie pačius mažiausiuosius, kūdikėlius, svarbu užtikrinti mažylio taisyklingą judėjimą dar vaikystėje. Šiuo atveju gelbsti ne tik stebėjimas, kaip vaikas juda, judėjimo kontrolė, bet ir masažai. Praktiškai patikrinta, kad vaikai, kuriems buvo daromas masažas ir kineziterapija pirmaisiais gyvenimo metais, žymiai mažiau serga ir aplenkia savo bendraamžius, negu tie, kuriems masažas nebuvo daromas. Masažas gali būti puiki priemonė šalinant lengvus negalavimus. Jis gerai veikia virškinimą ir gali padėti nuo pilvuko pūtimo; be to, pagerėja vaiko savijauta ir miegas. Masažas gali palengvinti kosulį. Be to, masažas vaikui ir tėvams suteikia buvimo kartu džiaugsmą; taip atsiranda tvirtesnis emocinis ryšys.
Kineziterapijos centro klinikoje konsultuojame dėl netaisyklingos laikysenos, ergonomikos prie stalo, plokščiapėdystės, verus, valgus pėdų, X arba O kelių iškrypimo, vaikščiojimo ant pirštų galų sindromo ir kt. vaikų judamojo aparato sutrikimo klausimais.