Metodai
Diagnozuojame ir gydome taikydami naujausius ir moderniausius kineziterapijos bei fizioterapijos metodus, remiantis kaulų - raumenų struktūrų gydymo principais:
- SET terapija
- NEURAC terapija
- fizioterapija (žemo ir vidutinio dažnio elektroterapija, ultragarsas)
- teipavimas (kinezioteipavimas, sportinis
teipavimas)
- vaikų laikysenos sutrikimų korekcija
- sąnarių mobilizacija
- stuburo mobilizacija
- manualinė terapija
- gydymas padėtimi
- stuburo tempimas (kaklo tempimas, juosmens tempimas)
- kineziterapija, naudojant elastinį pasipriešinimą
- kineziterapija, naudojant nestabilias platformas
- kineziterapija, naudojant medicininius kamuolius
- kvėpavimo pratimai
- masažas (klasikinis, gydomasis, sportinis/terapinis)
- gydomieji specialūs judesiai namų sąlygomis
- kūdikių masažas ir specialieji judesiai
SET TERAPIJA
SET koncepcija (angl. Sling Exercise Therapy) grindžiama griaučių raumenų sistemos lavinimu atliekant pasyvius ir aktyvius pratimus laisvo kybojimo metu. „Virvių“ metodas taikomas esant raumenų disbalansui, stuburo išvaržai, skoliozei, osteochondrozei, juosmens, kaklo, menčių skausmams malšinti ir gydyti. Metodas taip pat taikomas gerinant profesionalių sportininkų fizinį pasiruošimą. Metodas garsėja, kaip itin greita reabilitavimo priemonė jau nuo 1912 m.
NEURAC TERAPIJA
Neurac terapija (neuroraumeninis aktyvavimas) – tai gydymo metodas, kuriuo siekiama atkurti judesio modelius, naudojant neuroraumeninę aktyvaciją. Tai aktyvus gydymo metodas, kurio metu atliekami laisvo kybojimo pratimai. Skirtumas tarp SET ir NEURAC terapijos yra vibracija, kuri fokusuojama į „miegančius“ raumenis ir šie yra intensyviau aktyvinami.
ELEKTROTERAPIJA
Tai - raumenų ir kitų minkštųjų audinių veikimas per odą elektros srove. Elektroterapija naudojama raumenų stiprinimui, atpalaidavimui, kraujotakos aktyvinimui, medžiagų apykaitos gerinimui, nuskausminimui. Šis fizioterapijos metodas skirtas tiems, kurie kenčia stiprius skausmus ir negali atlikti kitų raumenis stiprinančių specialiųjų judesių.
ULTRAGARSAS
Gydymas ultragarsu yra viena geriausių šildančio poveikio gydymo formų minkštųjų audinių pažeidimams gydyti. Jis taip pat naudojamas sąnarių ir raumenų patempimams, bursitui, tendinitui gydyti. Ši fizioterapijos priemonė malšina skausmą ir uždegimą, spartina audinių gyjimą, mažina raumenų spazmus, padidina judesių amplitudę. Ultragarso veikimo principas yra aukšto dažnio garso bangos, kurios pasiekia giliai esančius pažeistus audinius. Sukuriama šiluma, kuri skatina audinių kraujotaką, taip sužadindama audinių regeneraciją.
TEIPAVIMAS
Metodas naudojamas raumenų ir jų dangalų, sąnarių skausmo ir uždegiminių procesų mažinimui, skausmingų ir pavargusių raumenų atpalaidavimui. Dažniausiai taikomas esant įvairiems raiščių patempimams, sausgyslių uždegimams (tendinitams), sąnarių bursitams, kaklo srities spondilitui, adheziniam kapsulitui („užšalusiam kaklui“) gydyti, fascijų korekcijai. Teipavimas suaktyvina kraujotaką ir limfotaką, išnyksta vidinis audinių spaudimas ir skausmas.
VAIKŲ LAIKYSENOS SUTRIKIMŲ KOREKCIJA
Laikysenos sutrikimų korekcija vaikui parenkama individualiai ištyrus biomechaniką, nustačius silpnąsias bei stipriąsias grandis. Tėvelius konsultuojame dėl netaisyklingos laikysenos, vaikų judamojo aparato ligų, pateikiame rekomendacijas ergonomiškai vaiko darbo vietai sukurti, skiriame mankštas.
STUBURO BEI SĄNARIŲ MOBILIZACIJA
Sąnarių mobilizacija naudinga siekiant numalšinti skausmą bei atpalaiduoti įtampą galvos, kaklo, kulkšnies, pėdos, dubens, riešo, šonkaulių ir stuburo srityse. Mobilizacija plačiai paplitusi gydant sporto traumas, taip pat judėjimo sutrikimus fiziškai neaktyviems ar vyresnio amžiaus žmonėms.
Mobilizacijos procedūra paremta lėtų judesių atlikimu, kas suteikia galimybę procedūrą nutraukti jaučiant diskomfortą.
MANUALINĖ TERAPIJA
Tai gydymo metodas, paremtas specialisto rankų darbu, kuris atkuria taisyklingą visos apimties sąnario (-ių) ar slankstelio biomechaniką (fiziologinę padėtį) ir grąžina judesių laisvumą. Manualinė terapija naudinga esant sąnario ir sąnarių judesio sutrikimams, atramos–judamojo aparato susirgimams (ydingai laikysenai, skoliozei, raiščių patempimams, sąnarių uždegimams, raumenų tonuso asimetrijai ir pan.), neurologiniams susirgimams (radikulopatijai, lėtiniams skausmams).
GYDYMAS PADĖTIMI
Tai pasyvios kineziterapijos metodas, kurio pagrindinis veikimo principas - kūno pastatymas į tam tikrą padėtį, siekiant mažinti krūvį įvairioms judamojo aparato dalims.
STUBURO TEMPIMAS
Taikoma atstatant normalius anatominius stuburo bei sanarių tarpusavio ryšius.
Cervikalinės (kaklinės) stuburo dalies tempimas "Saunders" įrenginiu. Liumbalinės (juosmeninės) dalies stuburo tempimas, peties ir klubo sąnarių tempimas įrenginiu "Red Cord".
KINEZITERAPIJA, NAUDOJANT ELASTINĮ PASIPRIEŠINIMĄ
Elastinio pasipriešinimo gumos – tai pasipriešinimo principu veikiantis "treniruoklis", daugelį metų sėkmingai naudojamas tiek medicinoje, tiek sporte. Terapijos su gumomis metu išnaudojamas elastinis jėgos stiprinimo komponentas, kuris padidina ne tik procedūros efektyvumą, bet ir apsaugo sąnarius ir raiščius nuo nereikalingų perkrovų. Specialieji judesiai, naudojant elastinį pasipriešinimą, taikomi esant raumenų disbalansui, skoliozei, kaklo skausmams, siekiant stiprinti raumenis, gerinti jų ištvermę. Skirtinga elastinio pasipriešinimo gumos spalva žymi skirtingą krūvį, todėl metodas gali būti taikomas skirtingo fizinio pasirengimo pacientams.
KINEZITERAPIJA, NAUDOJANT NESTABILIAS PLATFORMAS
Nestabilios platformos skirtos pusiausvyrai ir koordinacijai lavinti, giliųjų raumenų aktyvinimui ir lavinimui, kojų sąnarių funkcijos pagerinimui, raiščių stiprinimui (reabilitacijai po traumų, operacijų, sergant sąnarių ligomis).
KINEZITERAPIJA, NAUDOJANT ĮVAIRIŲ FORMŲ MEDICININIUS KAMUOLIUS
Tai vienas populiaresnių kineziterapijos metodų dėl galimybės specialiuosius judesius atlikti namų sąlygomis papildant reabilitacijos sklandų procesą. Šis metodas naudingas raumenų tonuso gerinimui, pagrindinių raumenų grupių (ypač apatinių ir viršutinių stuburo raumenų) stiprinimui, pusiausvyros, sensomotorikos ir koordinacijos lavinimui. Kineziterapijos procedūrų su medicininiu kamuoliu metu ypatingas dėmesys skiriamas vaikams, nėščioms moterims ir vyresnio amžiaus pacientams. Medicininio kamuolio forma bei dydis pritaikomas kiekvienam individualiai, pavyzdžiui, elipsinio kamuolio forma taikoma atletams, kurie siekia aukštesnių fizinės būklės rezultatų.
KVĖPAVIMO PRATIMAI
Kvėpavimo pratimai padeda gerinti diafragmos darbą, mažina stuburo krūtininės dalies skausmą, padeda kontroliuoti astmatinius procesus ar ligas. Naudojami kartu su kitais specialiaisiais judesiais, duoda geresnių rezultatų stuburo skausmo mažinimo procese.
MASAŽAS
Masažas – tai viena iš pagalbinių kineziterapijos procedūrų, speciali, dozuota mechaninių ir refleksinių poveikių visuma, kuri gali paveikti raumenų ar jų dangalų funkcijas. Masažas nepanaikina skausmo atsiradimo priežasties, bet puikiai paruošia audinius tolimesnėms kineziterapijos procedūroms.
GYDOMIEJI SPECIALŪS JUDESIAI NAMŲ SĄLYGOMIS
Kineziterapijos procedūrų tęstinumas namuose yra toks pat svarbus, kaip ir mūsų klinikoje. Todėl siekdami vis didesnio efektyvumo, sudarome specialiuosius judesius, kuriuos pacientas atlieka namų sąlygomis (naudojant elastinio pasipriešinimo skirtingo tamprumo gumas, skirtingo diametro bei formos medicininius kamuolius, kt.).