Mes galime jums padėti:
Krokuvos g. 13, Vilnius, Lietuva
Tel: +370 640 29498
TEXT NOT SET
TEXT NOT SET
El.p.: info@kineziterapija.org
Kokios papildomos paslaugos Jus domintų Kineziterapijos centre?
Balsuoti

Publikacijos

SKAUSMAS

Publikacijos skausmo tematika

Dažniausiai pasitaikančios futbolininkų traumos

Sunku patikėti, bet futbolas yra pavojingesnis (traumų prasme) nei kitos sporto šakos, tokios, kaip boksas ar imtynės. Taip yra todėl, kad greitų atakų metu žaidėjai praranda savisaugos kontrolę, kurios nebuvimas paskatina didesnę traumų riziką įvykus staigiam žaidėjų susidūrimui.

Skaityti toliau...

Radikulitinis ir somatinis skausmas

Išskiriamos dvi skausmo rūšys: radikulitinis, somatinis. Radikulitinis arba sklindantis skausmas yra aštrus, juntamas dėl tiesioginio sąlyčio su nervu (nervo suspaudimo) arba su nervo šaknele. Dėl to skauda nugarą, kaklą, skausmas plinta. Somatinis skausmas pasireiškia skausmo suvokimu kūno srityje, nutolusioje nuo skausmo kilimo vietos.

Skaityti toliau...

Neurogeninis apatinės nugaros dalies skausmas

Žinoma, kad net patyrę specialistai dažnai nesutaria ar pacientas jaučia nugaros ar kitos vietos skausmą. Klinikinėje diagnostikoje, įtariant mechaninę nugaros skausmo kilmę, visada tikslinga identifikuoti simptomus, kuriuos galima paaiškinti tam tikrų struktūrų sujaudinimu, sudirginimu.

Skaityti toliau...

Kaklo skausmo klasifikacija

Kiekviena kaklo srities struktūra, gaunanti įnervaciją, gali būti potencialiu skausmo šaltiniu. Kaklo skausmas yra skirstomas į neurogeninį, spondi- logeninį (dėl slankstelių pokyčių), viscerogeninį (dėl vidaus organų funkcijos sutrikimo), psichogeninį.

 

Skaityti toliau...

Kas yra kaklo skausmas?

Skausmas, pasireiškiantis kakle yra vadinamas kaklo skausmu. Kaklo skausmas gali kilti dėl daugelio priežaščių: ligų kaklo audiniuose (diskų degeneracija), įtampos kakle, diskų esančių kakle degeneracijos arba užspaudimo. Kaklo skausmas gali kilti dėl sutrikimų minkštuosiuose audiniuose.

Skaityti toliau...

Viskas apie juosmens skausmą

Juosmens skausmas vargina įvairaus amžiaus, abiejų lyčių, įvairių etninių grupių žmones. Šis skausmas labai blogina gyvenimo kokybę ir mažina darbingumą, yra viena dažniausių invalidumo priežasčių ir viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytoją. Dažnai juosmens skausmas išnyksta, tačiau jis gali būti ir labai sunkios ligos požymis.

Skaityti toliau...

Apatinės nugaros dalies skausmas

Apatinės nugaros dalies skausmas yra vienas iš labiausiai paplitusių problemų, su kuriomis susiduria daugelis žmonių. Tiesa, apatinės nugaros dalies skausmą dažniau patiria moterys nei vyrai. Vis dėlto, dažniausia nugaros skausmo priežastis yra netaisyklingas sunkių daiktų kėlimas. Nustatyta, kad jeigu 77 kg sveriantis vyras kelia 91 kg svorį, stuburo diskai patiria 940 kg spaudimą.

 

Skaityti toliau...

Atgal